گوگل اسکولار

گوگل اسکولار چیست؟

معرفی گوگل اسکولار

گوگل اسکولار یک سایت و سرویس رایگانی است که متعلق به شرکت گوگل است. به کمک گوگل اسکولار می توان نوشته هاي علمی، استنادات، نویسندگان و مقالات را مورد جستجو قرار داد و رویدادهاي علمی اخیر در حوزه هاي تحقیقاتی مختلف را دنبال کرد. در واقع اگر شما دانشجو، پژوهشگر و یا محقق هستید قطعا به مطالعه مقالات نیاز دارید. برای این که بتوانید مقالات رشته تخصصی خودتان را پیدا کنید راه های مختلفی و جود دارد که در یک فیلم آموزشی تقریبا سه ساعته به نام “راهنمای کاربردی و گام به گام انتخاب موضوع پایان نامه” به طور کامل به معرفی آن پرداخته ایم.

همچنین در یک فیلم آموزشی دیگر نیز به نام “جستجوی منابع علمی با گوگل اسکالر” به طور اختصاصی نحوه کارکردن و یافتن مقالات را آموزش داده شده است.

 

اما قبل از آن که بخواهم به ادامه داستان گوگل اسکولار بپردازم یک نکته را یاد آوری کنم و آن این است که نام صحیح تر این سرویس گوگل اسکالر هست ولی به خاطر این که اکثر افراد آن را با نام گوگل اسکولار می شناسند تصمیم گرفتم که با همین نام این مقاله را ادامه بدهم.

یکی از اشتباهاتی که معمولا افرادی که دنبال مقالات تخصصی انجام می دهند این است که برای یافتن مقالات خود سعی می کنند از طریق گوگل معمولی جستجوی خود را انجام دهند ولی غافل از این که گوگل معمولی برای جستجو های عمومی مثل یافتن یک رستوران یا قیمت سکه و ارز و … مناسب است و به هیچ وجه برای یافتن مقالات تخصصی مناسب نیست. تصویر زیر صفحه نخست گوگل اسکولار را نشان می دهد که با کلیک برروی مثلث کوچک کنار نوار جستجو می توانید جستجوی خود را دقیق انجام دهید.

جستجو در گوگل اسکولار

 

شرکت گوگل این سرویس را به صورت رایگان برای محققان راه اندازی کرده است و شما با جستجو در آن مستقیما به سمت مقالات هدایت خواهید شد.

از ویژگی های خوب این سرویس این هست که شم می توانید بعضی از مقالات را به صورت کاملا رایگان دانلود کنید. همچنین از طریق شاخص های علم سنجی مثل h-index متوجه شوید که فردی که مقاله را به چاپ رسانده در چه جایگاهی در رشته خود است.

یکی دیگر از مزایای گوگل اسکولار این هست که اگر شما بخواهید مقالات به روز در رشته تخصصی خودتان را مطالعه کنید با یک ثبت نام ساده و وارد کردن ایمیل خود، به محض انتشار مقاله به شما اطلاع رسانی خواهد شد و این کمک خوبی برای شما خواهد بود که مقاله و یا پایان نامه ای که در حال تدوین آن هستید به روزتر کنید.

برای دیدن فیلم کامل جستجوی علمی با استفاده از گوگل اسکولار بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

دانلود فیلم آموزش گوگل اسکولار

راهنمای گام به گام انتخاب موضوع پایان نامه (180 دقیقه فیلم کاربردی)

روی تصویر زیر کلیک کنید…

فیلم آموزشی انتخاب موضوع پایان نامه

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *