آموزش جستجوی علمی با گوگل اسکالر

آخرین بروزرسانی: 1402/02/08

گوگل اسکالر (scholar google) چیست؟

حتما شما با گوگل آشنا هستید. وقتی که چیزی می‌خواید راحت یه جمله می‌نویسیم و جستجو می‌کنیم. از نحوه آشپزی، مسائل سیاسی، تا نحوه باز و بسته کردن یک قطعه برقی! 

اما این گوگل برای عموم مردم طراحی شده و کسی که بخواد یک مقاله علمی را پیدا کنه ممکنه در انبوهی از مطالب سردرگم بشه. خوشبختانه شرکت گوگل محققان و پژوهشگران را فراموش نکرده و یک وب سایت اختصاصی، به دور از هر گونه مطلب اضافی تدارک دیده به اسم گوگل اسکالر یا به قول بعضی‌ها گوگل اسکولار.

در واقع گوگل اسکالر یک موتور جستجوی پیشرفته متعلق به کمپانی گوگل است که برای جستجوهای علمی و برای اساتید، دانشجویان و محققان طراحی شده است که می توان با استفاده از آن کتاب ها، مقالات و منابع علمی را جستجو کرد و در واقع یک ابزار کاملا ضروری برای هر محققی است.

توی این سایت کلی مطلب علمی هست و رایگان هست که می‌تونید بسیار از آن استفاده کنید ولی اگر نحوه کار کردن با آن و تنظیمات آن را بدانید می‌تونید بسیار بهتر نتیجه بگیرید.

در این آموزش چه یاد می‌گیرم؟

وقت طلاست

اغلب دانشجویان برای پیدا کردن مقالات خود ساعت ها و شاید روزها وقت صرف می کنند ولی متاسفانه به نتیجه مطلوب نیز نمی رسند. شما با استفاده از این آموزش می توانید مقالات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کنید و از وقتتان برای مطالعه بیشتر و افزایش اطلاعات صرف کنید. 

 نکته مهم این است که شما با صرف مدت زمان ۵۸ دقیقه می توانید از اتلاف وقت زیادی برای جستجو صرفه جویی کنید و حتی کتاب‌ها و مقالات خود را با کیفیت بالاتری انتخاب کنید.

و دریک جمله شما با صرف هزینه اندک و در مدت زمان کم برای همیشه می توانید بهترین جستجوها را با استفاده از این ابزار داشته باشید و کیفیت پژوهش خود را بالا ببرید.

 
در زمان پژوهش وقت طلاست

مدرس این دوره آموزشی کیست؟

مدرس این دوره علی اصغر رزم جو هست که:

کارگاه آموزشی دانشگاه آزاد بندر
User Avatar
(0)
13 نظرات
1 دانش آموزان
11 دورها
  1. بهادری

    خیلی شیک و تمیز همه چیز را در مورد گوگل اسکولار و نکاتش توی آموزش توضیح داده شده بود. دیگه شدم استاد گوگل اسکولار 🙂

دیدگاه خود را بنویسید

Main Content