استرس جلسه دفاع پایان‌نامه

بهترین پادزهر برای کاهش استرس جلسه دفاع پایان‌نامه

۱ دیدگاه

نسخه های زیادی برای کاهش استرس جلسه دفاع پایان‌نامه پیچیده شده است که حتی گاهی موجب سردرگمی برای فرد ارائه دهنده می شود. البته تمام این روش ها به نوعی تاثیرگزار و مفید هستند و در صورت رعایت کردن آن ها به آرامش نسبی خواهیم رسید. به عنوان مثال تنفس عمیق در حین ارائه و قبل از آن و یا خوردن اندکی آب و یا گاهی برخی از افراد برای کاهش اضطراب مجبور به خوردن قرص های آرامش بخش می شوند.

استرس جلسه دفاع پایان‌نامه و راهکار ساده اما مهم

ممکن است راه های عجیب و غریب به ذهن تان برسد اما این روش ساده ترین راه و مناسب ترین راه خواهد بود. شاه کلید کاهش اضطراب برای سخنرانی تمرین کردن سخت است. این حرف در عین سادگی در صورتی که بتوانید آن را با عمق جانتان باور کنید برای شما معجزه می کند. البته تمرین کردن هم اصول و مراحلی دارد که در کتاب” چگونه ارائه موفق داشته باشم” به تفصیل بیان کرده ام.

این جمله معروف را به یاد داشته باشیم که پیشگیری بهتر از درمان هست. شما برای هر دقیقه که قبل ار ارائه و دفاع پایان نامه تمرین می کنید، مزد آن را در جلسه ارائه خواهید دید. وقتی با اعتماد به نفس و شهامت صحبت می کنید و دفاع عالی ارائه می کنید. البته در روزگاری زندگی می کنیم که اغلب دنبال راه حل های عجیب هستند و توقع دارند که هیچ گونه استرسی تجربه نکنند. اما به یاد داشته باشیم که استرس یک نوع واکنش کاملا طبیعی برای بدن هست. اما ما با تمرین درست می توانیم با تمرین درست در مغزمان تغییراتی (ایجاد مسیرهای عصبی جدید) به وجود آوریم که کنترل عالی روی خودمان داشته باشیم و استرس را به خوبی مدیریت کنیم.

شاید ارائه های استیوجابز، مدیر شرکت اپل را دیده باشید که به گونه ای ارائه و سخنرانی خود را انجام می داد که مردم برای خرید محصول معرفی شده صف های طولانی می بستند. به گفته نزدیکان آقای جابز او ساعت ها در سالن به تنهای تمرینات سختی  انجام می داد که بعید است هر کدام از ما بتوانیم آن ها را انجام دهیم. حتی زمانی که او در اوج بود باز این تمرینات سخت را انجام می داد و سپس از دوستان خود می خواست که ارائه او را ببینند.

این سوال را از خودتان بپرسید که بیشترین ساعتی که برای یک ارائه تمرین کردید چند ساعت بوده است؟ شاید شما اعداد دو یا سه و یا حداکثر پنج ساعت را بیان کنید. ولی این تمرین تمرینی نیست که مد نظر ما باشد. برای ارائه خود آنقدر تمرین داشته باشید که دیگر نیاز به فکر کردن در جلسه سخنرانی و ارائه خود نباشید. همین فکر کردن ها  و مسلط نبودن و فراموش کردن موضوع از رایج ترین عوامل استرس جلسه دفاع پایان‌نامه است. پس هر چه می توانید این سخن را باور داشته باشید و به آن پایبند باشید که رمز کاهش اضطراب و پیروزی شما در آن هست.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی صفر تا صد جلسه دفاع از پایان نامه به همراه روش اصولی تمرین برای کنترل استرس جلسه دفاع پایان‌نامه

۱ دیدگاه

  1. 1399/04/21

    سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
    این خوبی سپاسگزارم

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.