کارگاه آموزشی دانشگاه آزاد بندر

گزارشی از کارگاه آموزشی دانشگاه آزاد بندر عباس

بدون ديدگاه

سلام خدمت شما دوستان عزیز

همان طوری که قبلا اطلاع رسانی شده بود، کارگاه آموزشی مهارت های ارائه مطلب و نحوه دفاع از پایان نامه در دانشگاه آزاد بندرعباس در جمع دانشجویان برگزار شد. با توجه به این که سعی دارم همیشه مطالب به روز و تجربیات جدید اضافه شود؛ در این کارگاه آموزشی هم چند مطلب جدید به آموزش ها اضافه شد.

تمرین دانشجویان در کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی نحوه دفاع پایان نامه در دانشگاه آزاد بندرعباس

از آنجایی که اعتقاد دارم مطالب این کارگاه باید با تمرین همراه باشد بنابراین از دانشجویان درخواست کردم که برای کنترل ترس و استرس خود به صورت عملی در این جمع به معرفی خود و علایق و یا هر چه که دوست دارند بپردازند تا بتوانند یک تمرین عملی را تجربه کنند.

خوشبختانه وقت این کارگاه آموزشی نسبت به کارگاه های گذشته بیشتر بود (سه ساعت) و دانشجویان بیشتری می توانستند این کار را انجام دهند.

تعامل دو طرفه و پرسش و پاسخ دانشجویان

برای این که از حالت کلاس درس و رسمی بودن فاصله داشته باشیم، این کارگاه بیشتر تعاملی و همراه با پرسش های دانشجویان بود و در هر بخش نه تنها مدرس بلکه دیگر دانشجویان نیز پاسخ و نظر خود را ارائه می کردند و این کار باعث یادگیری و پویایی آموزش شده بود. در این کارگاه علاوه بر دانشجویان ارشد، دانشجویان کارشناسی نیز حضور داشتند. البته مطالب طوری بود که می توانست برای دانشجویان کارشناسی نیز مفید و قابل استفاده باشد.

حضور یکی از اساتید در این کارگاه

در این کارگاه دکتر پناهی، مسئول انجمن و باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه نیز حضور داشتندکه بعد از اتمام کارگاه نظر خود را این طور اعلام کردند:

این کارگاه به صورت روان و متناسب با نیاز دانشجویان برگزار شد. در صورتی که دانشجو همین نکات را در ارائه خود رعایت کند تقریبا تمام مشکلاتی که در جلسات کنفرانس یا دفاع پایان نامه رخ می دهد نیز رفع خواهد شد. این کارگاه نه تنها برای دانشجویان ارشد بلکه برای دانشجویان دوره کارشناسی نیز مفید و موثر است.

کارگاه های آموزشی در آینده

با توجه به نیاز دانشجویان به ویژه مقطع کارشناسی ارشد در زمینه ارائه مطلب، این کارگاه ها در اینده در دانشگاه هایی که درخواست کنند انجام خواهد شد. در صورتی که شما نیز دانشجوی یکی از دانشگاه های کشور هستید و تمایل دارید این کارگاه در دانشگاه شما انجام شود می توانید با انجمن دانشگاه خود هماهنگی به عمل آورید. البته پیشنهاد می کنم که قبل از این کار با تگلرام یا ایمیل با ما در ارتباط باشید تا کاملا راهنمایی شوید.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی صفر تا صد جلسه دفاع از پایان نامه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.