اندازه فونت پاورپوینت دفاع

فونت پاورپوینت پایان نامه

بدون ديدگاه

جلسه دفاع شروع شده و دانشجو فایل پاورپوینت را باز و شروع به ارائه می کند. صفحه اول که نگاه می کنی کمی دلگیر هست ولی چون هنوز انرژی داری و دوست داری که از اصل ماجرا و موضوع خبر داری بشوی کمی صبر می کنی.

اسلاید بعدی را ورق می زند… باز صبر می کنی. مردمک چشم هایت را تنگ تر می کنی و با دقت شروع به مطالعه می کنی.

سرتیر یا عنوان را می خوانی اما هر چه تلاش می کنی نمی توانی یک یا دو خط از متن را مطالعه کنی و بی خیال می شوی.

حالا دانشجو سراغ اسلاید های بعدی رفته و تو هم فقط به خواندن چند خط که از بقیه خواناتر و درشت تر هست بسند می کنی و در نهایت قبل از اتمام ارائه خستگی به تو غلبه می کند…

کم کم متوجه می شوی دیگران و هم همین حس را دارند و در کمتر از یه ربع دوست داری که ارائه تمام شود.

این حال روز دانشجویانی است که بدون در نظر گرفتن نکات لازم پیرامون ارائه از جمله رعایت نکردن فونت پاورپویت پایان نامه اقدام به ساخت اسلاید و ارائه می کنند. اگر شما دوست ندارید که این اتفاق در جلسه ارائه شما رخ دهید بهتر است که نکات لازم پیرامون ارائه را یاد گرفته و رعایت کنید. که در مقالات قبلی و فیلم های آموزشی به آن پرداخته شده است.

اما در این مقاله قصد دارم که درباره فونت پاورپوینت پایان نامه که سوال اغلب دانشجویان نیز هست توضیحاتی خدمت شما عرض کنم.

اندازه فونت پاورپوینت پایان نامه چقدر باشد؟

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد اندازه فونت پاورپوینت پایان نامه هست. اگر بیش از حد کوچک باشد خواندن آن برای دیگران سخت و اگر بسیار درشت باشد کمی آزار دهنده می شود. این عمل بسته به سالن ارائه و جمعیت حاضر می تواند متغیر باشد چرا که اگر سالن طویل باشد باید از فونتی استفاده کنیم که برای دیگران که در انتها نشته اند نیز قابل خواند باشد.

به طور معمول فونت های موجود در اسلاید نباید از ۱۸ و از ۳۶ بزرگتر باشند و در فاصله این دو اندازه می توانید اندازه مناسب خود را انتخاب کنید. باید به این نکته هم توجه کنیم که تیترها و عنوان ها باید کمی درشت تر از متن باشند تا تمایز ایجاد کند.

نوع فونت پاورپوینت چه باشد

اشتباه برخی از دانشجویان که تعداد آن ها نیز کم نیست این هست که از فونت های نامناسب برای این کار استفاده می کنند. در واقع از فونت هایی استفاده می کنند که شاید بخواهند ظاهر زیبایی به آن بدهند اما در حقیقت از خوانایی آن کاسته می شود و مخاطب را زود خسته می کند. پس بهتر است که از فونت هایی مثل Titr برای عنوان و از فونت Byekan برای زیر عنوان ها استفاده کنیم. البته فونت های زیادی وجود دارند که شما می توانید آن ها را تست و استفاده کنید و این دو فونت فقط یک مثال بود.

یک دست بودن فونت پاورپوینت برای پایان نامه

یکی از نکات ضروری دیگر که باید به آن توجه کنیم این هست که نهایتا از دو یا سه فونت متفاوت در متن های خود استفاده کنیم. برخی از دانشجویان سعی می کنند برای هر اسلاید یا هر عنوان یک فونت با مدل جدید انتخاب کنند. این باعث می شود که یک دست بودن و نظم پاورپوینت شما از بین برود. پس لازم هست که از ابتدا برای پاورپوینت و اسلاید های خود فونت محدود و مناسب انتخاب کنید. نکته دیگر این که فونت های به ظاهر زیبا که در اینترنت وجود دارد لزوما برای یک جلسه رسمی مناسب نیست. مثلا فونت هایی شبیه فونت نستعلیق ممکن است از خوانایی پاورپوینت کم کند.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی ساخت پاورپوینت پایان نامه

(در این فیلم آموزشی نکات مهمی به شما گفته خواهد شد که باعث می شود یک ارائه ناب داشته باشید)

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.