بعضی از دوستان در مورد نحوه پذیرایی درجلسه دفاع پایان نامه پرسیده بودند. به همین دلیل مقاله ای مختصر آماده کردم که می توانید آن را مطالعه کنید.

به طور کلی پذیرایی در جلسه دفاع سلیقه ای هست، ولی بهتر است نکات زیر را رعایت کنیم. البته اگر دوست دارید علاوه بر این نکات، با تمام نکات لازم برای یک دفاع خوب و عالی آشنا بشوید توصیه می کنم فیلم آموزشی صفر تا صد جلسه دفاع از پایان نامه را ببینید. این هم یه بخش کوتاه از فیلم صفر تا صد دفاع از پایان نامه

خب، حالا بریم سراغ این موضوع.

خود را درگیر پذیرایی نکنید

برخی از دانشجویان سعی می کنند در جلسه دفاع خود سکان دار همه مسائل باشند. یعنی از اتصال کابل کامپیوتر تا پذیرایی را انجام می دهند و به همین خاطر استرس زیادی به خودشان وارد می کنند. توصیه اکید این است که از قبل با یکی از دوستان تان هماهنگی لازم جهت انجام این گونه کارها انجام دهید و خود را درگیر نکنید. شما باید بر روی ارائه تمرکز داشته باشید. در صورتی که فردی پیدا نکردید از فرد خدماتی که در دانشگاه تان هست خواهش کنید که پذیرایی را انجام دهد البته می توانید به او انعامی هم بدهید.

زمان پذیرایی

از فردی که قرار است این کار را انجام دهد خواهش کنید که قبل از شروع ارائه وسایل پذیرایی را توزیع کند. در صورتی که در حین ارائه این کار انجام دهد موجب حواس پرتی خود و مخاطبان می شود.

برخی نیز این کار را در پایان جلسه انجام می دهند که بستگی به شما دارد ولی سعی کنید وسایل پذیرایی برای اساتید از همان ابتدا بر روی میزشان قرار دهید.

چه چیزی برای پذیرایی مناسب است؟

پذیرایی در جلسه دفاع پایان نامه

اگر شما در چند جلسه دفاع شرکت کنید تقریبا با روال کار آشنا می شوید قطعا یک برش هندوانه یا انار برای جلسه دفاع مناسب نیست. اما به نظر من بهترین کار استفاده ازیک  جعبه یک بار مصرف حاوی یک کیک، آبمیوه و یک نوع میوه برای هر نفر مناسب هست. حتی می توانید یک آب معدنی کوچک نیز در کنار آن قرار دهید. توزیع جعبه ها بسیار راحتر از گزینه های دیگر مثل یک جعبه شرینی تر است البته هر طور که خودتان راحت تر هستید. یک نکته کوچولو هم این که در کنار خودتان حتما یک بطری آب معدنی داشته باشید که اگر گلویتان خشک شد نوش جان کنید.

برخی از دانشجویان ریخت و پاش زیادی انجام می دهند که به قول یکی از دوستان بیشتر شبیه جلسه جشن ازدواج است و به نظرم تا آن حد نیاز نیست پیش بروید. حال تصمیم با خودتان است که دست به کار شوید و کام مخاطبان را شیرین کنید.

برای اساتید چه کادویی بخرم؟

سوال جالبی که برخی می پرسند این هست که برای استاد چی بخرم؟ و من جواب می دهم هیچی! به ندرت مشاهده می شود که برخی از دانشجویان در پایان جلسه کادوهایی را به اساتید تقدیم می کنند. این کار در آن شرایط چیزی جز حس گرفتن نمره را به اساتید و مخاطبان منتقل نمی کند و جالب نیست و ممکنه اساتید کادو شما را رد کنند که فکر نمی کنم حس خوبی باشد. در صورتی که استاد راهنمای و یا هر استاد دیگری برای شما زحمت کشیده و واقعا دوست دارید از او قدردانی کنید، می توانید بعد از جلسه دفاع و در دفتر کارش این هدیه را تقدیم او کنید نه درجلسه دفاع.

پیشنهاد ویژه : دانلود فیلم آموزشی صفر تا صد دفاع از پایان نامه

دانلود فیلم دفاع از پایان نامه

فیلم آموزشی ساخت پاورپوینت ارائه و دفاع پایان نامه به صورت کاربردی(روی تصویر کلیک کنید)

ساخت پاورپوینت دفاع پایان نامه ارشد

8 پاسخ
  • علی اصغر رزمجو
   علی اصغر رزمجو می گوید

   با تشکر از شما

   در ویدئو آموزشی صفر تا صد دفاع از پایان نامه درباره کنترل استرس هم صحبت شده

   پاسخ
  • علی اصغر رزمجو
   علی اصغر رزمجو می گوید

   با سلام
   کاملا بستگی به رابطه دوستانه شما دارد که از چه چیزی لذت می برد. معمولا یک شاخه گل می تواند فضا را بهتر کند.

   پاسخ
  • علی اصغر رزمجو
   علی اصغر رزمجو می گوید

   سلام
   منظورتون اینه که برای کسی که می خواد دفاع کنه پیام تبریک بفرستید یا مادر فردی که می خواد دفاع کنه؟

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *