نمونه پروپوزال آماده

یک نمونه پروپزال آماده

بدون ديدگاه

بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد برای نوشتن پروپزال خود نیاز به راهنمایی دارند. همیشه مثال های عینی مثل نمونه پروپزال آماده می تواند راهنمای خوبی برای نگارش پروپزال شما شود.

در این میان نمونه پروپزال های آماده ای وجود دارد که با قیمت بالا به فروش می رسد و ممکن است نتواند نیاز دانشجو را برطرف کند. پروپزال های آماده ممکن است با عجله تهیه شده باشند و دارای ایرادات و اشکالاتی هم باشند. به هر حال کم نیستند داشجویانی که در وادی نوشتن پروپزال سردرگم هستند و متاسفانه راهنمای خوبی هم که بتواند تمام نکات لازم را گوشزد کند نیست.

نتیجه کار این می شود که دانشجو با هزار دل و امید پروپزال خود را تکمیل می کند و به استاد راهنما یا مشاور نشان می دهد و استاد هم با خودکار شروع به ایراد تراشی و روی مطالب خط خطی می کند.

البته در حد یکی دو بار یا نهایتا سه بار تقریبا طبیعی هست ولی مشکل از آن جا آغاز می شود که این کار به صورت سعی و خطا صورت می پذیرد. در واقع شما به جای این که از همان ابتدا اصول پروپزال نویسی را یاد بگیرید باید دائم تایپ و پرینت بگیرد و اساتید تصحیح کنند. اینجاست که انگیزه شما ممکن است از بین برود و تا چند هفته سراغ نوشتن نروید ولی در این صورت هم زمان به ضرر شما تمام خواهد شد. اگر شما از این موارد نگران هستید کافیست چند خط پایین تر یعنی پیشنهاد ویژه  را مطالعه کنید.

نکته مهم در باره پروپزال آماده

اما نکته مهم این هست که نباید به این نمونه پروپزال ها ی آماده اتکا کامل داشت و اگر بخواهیم تمام متن آن را در پروپزال خودمان کپی کنیم (البته در صورتی که با رشته تحصیلی ما مرتبط باشد) ممکن است ناخواسته دچار اشتباه شویم.

اما به هر حال پروپزال آماده می تواند به عنوان ابزار کمکی از آن بهره برد و برای کسانی که تا کنون پروپزال ندیده باشند بتوانید کمک کند که با سبک و سیاق و به طور کلی به چارچوب آن آشنا شوند.

به همین خاطر سعی کردیم که یک نمونه پروپزال آماده برای شما عزیزان قرار دهم که بتواند صرفا یک آشنایی کلی با آن پیدا کنید.

البته سعی می کنیم به تدریج پروپزال های آماده شده از رشته و گرایش های مختلف اضافه کنم تا قشر زیادی از دانشجویان بتوانند پروپزال رشته مورد نظر خود را پیدا کنند و بتوانند از آن ها الگو برداری کنند.

یک پیشنهاد فوق العاده برای نوشتن پروپزال

در پایان به شما پیشنهاد می کنم که اگر در مورد نوشتن پروپزال نیاز به راهنمایی دارید باید به شما بگوییم که خوشبختانه یک فیلم آموزشی ۲ ساعته آموزش پروپزال نویسی به صورت گام به گام و کاربردی در وب سایت قرار دارد که شما می توانید با کلیک بر روی تصویر زیر توضیحات بیشتری از آن مطالعه و سپس آن را دانلود کنید. به جای این که شما بخواهید به صورت تیکه تیکه مطالب پروپزال خود را با زحمت زیاد از جای های مختلف پیدا کنید می توانید همه مطالب لازم برای نوشتن یک پروپزال خوب با تماشای این فیلم آموزشی به دست آورید.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی راهنمای نگارش پروپزال به صورت عملی و کاربردی (کلیک کنید)

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.