اشتباهات جلسه دفاع پایان نامه

از حال رفتن دانشجو در جلسه دفاع ارشد

بدون ديدگاه

اصلا نگران نشوید! این خاطره را به عنوان یک تجربه در نظر بگیرید و سپس به راهکارها عمل کنید که بتوانید دفاع فوق العاده ای در جلسه دفاع ارشد خودتان داشته باشید.

خب داستان از چه قرار بود؟

در یکی از جلسات ارشد قرار بود چند دانشجو جلسه دفاع داشته باشند. جلسه دفاع تقریبا از صبح شروع شد و نفرات به ترتیب دفاع خود را به اتمام می رساندند. حال نوبت به آخرین نفر رسده بود….

نفر آخر ارائه خودش را انجام داده و پس از آن طبق معمول اساتید شروع به پرسیدن سوالات کردند. در همین هنگام ناگهان حالت سرگیجه ای به دانشجو دست داد و روی زمین افتاد ولی خوشبختانه بعد از چند دقیقه با کمک دوستان دیگر به حال طبیعی خود بازگشت.

دلایل این اتفاقی که در جلسه دفاع ارشد رخ داد چه بود؟

بعد از کمی پرسش و بررسی مشخص شد که آن دانشجو به خاطر دلایل زیر این اتفاق برایش رخ داده بود.

اولین دلیل این بود که آن دانشجو شاید به خاطر عجله ای که صبح داشت موفق به خوردن صبحانه نشده بود.

دومین دلیل ترس و استرسی بود که در این چند ساعت به ویژه در اواخر که خود در حال ارائه دادن بود تحمل کرده بود.

اما راهکار چیست؟

سعی کنید اگر صبح دفاع دارید حتما صبحانه میل کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این هست که از شرینی، کیک و … امثال این موارد به عنوان کل صبحانه خود استفاده نکنید، چرا که این مواد شیرین به همان سرعتی که شما را سیر نگه می دارند(سیری کاذب) با همان سرعت هم باعث افت قند و گرسنگی شما می شود.

و اگر جلسه دفاع ارشد شما بعد از ظهر است سعی کنید به جای غذای سنگین و چرب از یک غذای سبک استفاده کنید که معده شما زیاد سنگین نشود.

و اما در مورد ترس و استرس که در وب سایت کلام سبز و در مقالات مختلف به آن اشاره کردیم. ولی به صورت کامل تر آن هم می توانید در فیلم آموزشی صفر تا صد جلسه دفاع پایان نامه ببینید. ولی اگر بخواهم برخی از دلایل ترس را خدمت شما عرض کنم این هست که به علت تمرین نکردن و مسلط نبودن به محتوا و همچنین سرکوب ترس به جای پذیرفتن آن دچار ترس و استرس می شویم.

به همین خاطر قبل از جلسه نکات لازم را فرا بگیرید و تمرین های عملی برای ارائه انجام دهید. خب همین دو نکته که شاید ساده به نظر برسد باعث به وجود آمدن این مشکل برای دانشجو نموده بود. امیدوارم با به کارگیری این موارد دفاع خوب و فوق العاده ای داشته باشید.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی صفر تا صد جلسه دفاع از پایان نامه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.