سمینار دانشگاه

سمینار دانشگاه تحصیلات تکمیلی

۲ ديدگاه

در سمینار دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان چه گذشت؟

سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه. چند روز پیش در دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان سمیناری برگزار کردیم که قصد دارم برای شما هم بازگو کنم.

سمینار طبق ساعت مقرر یعنی ساعت ۱۳ قرار بود برگزار شود اما برخی از دانشجویان حدود ۳۰ دقیقه قبل درسالن سمینار حاضر بودند که ما هم در حال آماده سازی لپ تاپ و چک کردن سایر موارد بودیم.

ساعت ۱۳ فرا رسید و تقریبا تمام صندلی ها پر شده بود. سمینار را شروع کردیم و از ساختار یک ارائه و این که دفاع و کنفرانس دانشجویی چه ویژگی هایی باید داشته باشد شروع کردیم.

کم کم برخی از دانشجو ها هم به جمع ما اضافه شدند. بعد از گذشت حدود ۳۰ دقیقه برخی از دانشجویان سوالات خود هم می پرسیدند که پاسخ داده می شد. اما حالا به اسلاید کنترل ترس و اضطراب رسیده بودیم و نکات لازم شرح داده شد. اما این کل ماجرا نبود و برای این که تمرین عملی هم داشته باشیم از دانشجویان خواستم که به صورت داوطلب برای اجرای ۳ دقیقه صحبت آزاد تشریف بیاورند.

تمرین کردن دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی

خب، دو تا از خانم ها و یک نفر هم از آقایان به صورت داوطلب برای این کار حاضر شدند و چند دقیقه صحبت کردند که  می توانید در تصویر زیر هم ببینید.

دوستان دیگر هم که با ما همکاری بسیاری داشتند برگه های نظر سنجی را توزیع کردند. خوشبختانه نتیجه نظر سنجی بسیار رضایت بخش بود. برخی پیشنهاد داشتند که فیلم این سمینار هم در اختیار آن ها قرار بگیرد که تلاش کردیم این کار هم انجام شود.

در این سمینار سعی شد که تمام نکات لازم برای داشتن یک ارائه موفق نه تنها در محیط دانشگاه بلکه در زندگی روزمره نیز بیان شود. در پایان هم دوستانی که سوال داشتند ماندند و سوالات خود را پرسیدند.

امیدواریم که بتوانیم با برگزاری این نوع سمینارها شما را هم در دانشگاهتان ملاقات کنیم.

۲ ديدگاه

 1. 1396/08/15

  هیچ معنا ومفهومی غیر از تبلیغات نداشت

  • 1396/08/15

   با سلام و تشکر از نظر شما دوست گرامی
   در وب سایت کلام سبز مقالات، فیلم ها و آموزش های زیادی به صورت رایگان وجود دارد. اما قصد ما از نوشتن این مقاله آموزش نبود و یک گزارش کار برای آشنا شدن دوستان جدید نسبت به فعالیت های ما جهت شرکت کردن است.
   این گونه سمینارها در آینده نیز برگزار می شود و علاقه مندان می توانند ثبت نام کنند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.