آموزش ساخت پاورپوینت با فیلم

چرا باید آموزش ساخت پاورپوینت را بدانیم؟

نرم افزار پاورپوینت یکی از نرم افزارهای فوق العاده در زمینه ارائه مطلب هست که افراد زیادی در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. اما کمتر فردی هست که اصول حرفه ای ساخت اسلایدرا بداند.

 

در واقع ساخت پاورپوینت و طراحی اسلایدهای استاندارد دو مسئله جدا از هم هستند اما باید ابتدا آموزش ساخت پاورپونت را فرا بگیریم تا بتوانیم اسلایدهای جذابی را طراحی کنیم.

فردی که در حال ارائه مطلب یا سخنرانی هست اگر بتواند یک پاورپونت مناسب را طراحی کند به جذابیت و گیرایی ارائه خود کمک بسیار زیادی کرده است. البته اگر اصول آن را رعایت کند.

 

آموزش ساخت پاورپونت از کجا شروع می شود؟

همان طوری که در فیلم زیر مشاهده می کنید نقطه اول یادگیری پاورپونت از نوار ابزار آن شروع می شود که امکانات زیادی برای شرایط مختلف دارد. نکته مهم این هست که سعی کنید با تمام ابزارها به صورت عملی کارکنید تا روش کار دستتان بیاید اما اگر قرار شد بعدها یک اسلاید طراحی کنید آن را شلوغ و پراز انیمیشن های تکراری و خسته کننده و موارد از این قبیل نکنید.

چرا این مقاله را مطالعه نمی کنید؟

 

بهترین راه برای یادگیری ماندگار این هست که همان طوری که فیلم آموزش ساخت پاورپوینت را مشاهده می کنید آن را نگه دارید و خودتان با آن گزینه کار کنید تا حسابی جا بیافتد. حال می توانید سراغ بخش بعدی فیلم بروید و به این ترتیب می توانید آشنایی خوبی با این نرم افزار بدست آورید.

چقدر زمان لازم است تا بتوانم آموزش ساخت پاورپوینت را یاد بگیرم؟

برای این که صرفا کار با منوها و ابزارها و … یاد بگیرید می توانید با یک دوره مثلا 6 تا 7 ساعته و با روز یک ساعت کار در طی یک هفته این نحوه کار با نرم افزار پاورپوینت را یاد بگیرید اما کسانی که قصد دارند یک طراح حرفه ای بشوند شاید تا سالها باید کار کنند و تجربه بدست آورند تا بتوانند کم کم اصول حرفه ای را کسب کنند.

به عنوان مثال خانم نانسی دوارته که از بهترین های سخنرانی و طراحان اسلاید در ایالات متحده هست، سال ها وقت خود را صرف شناخت و طراحی بهترین اسلایدها کرده است. کتاب معرف ایشان در این زمینه Slide:ology هست که به جزء پرفروش ترین کتاب ها در این علم است.

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *