تبدیل پاورپوینت به جزوه

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی

۱ دیدگاه

اگر مدرس، سخنران و یا دانشجو هستید و قصد آموزش و ارائه مطلب با پاورپوینت را دارید حتما این مقاله یعنی تبدیل پاورپوینت به جزوه را مطالعه کنید. اگر در حین ارائه برق قطع شد و یا به هر دلیل فنی دیگر قادر نبودید از روی لپ تاپ تان ارائه خود را انجام دهید چه باید کرد؟ شاید بخواهید از روی دست نوشته هایتان ارائه را پیش ببرید اما نمی تواند جای اسلاید های شما را بگیرد به عبارتی دیگر شما از روی اسلایدها تمرین کرده اید و ممکن است نظم ذهنی شما به هم بریزد.

همچنین اگر قصد آموزش دارید و می خواهید مخاطبان از اسلایدهای شما یادداشت برداری کنند و یک آموزش شیک و با کلاس داشته باشید، باز هم این آموزش را فرا بگیرید. البته در فیلم ساخت پاورپوینت برای ارائه و دفاع پایان نامه نکات زیادی گفته شده که می توانید به کمک آن اسلایدهای جذاب و حرفه ای بسازید. شاید اولین چیزی که به ذهن شما برسد این هست که از تمام اسلاید های خود یک پرینت بگیرید اما بیایید کمی حرفه ای تر این کار را انجام دهیم. با تبدیل پاورپوینت به جزوه، تعداد صفحاتی که پرینت می گیرید به یک سوم کاهش پیدا می کند و همچنین اگر قصد دارید تا آن را به صورت جزوه آماده کنید و بین مخاطبان خود توزیع کنید تا در کنار هر اسلاید نکات شما را یادداشت کنند از روشی که در زیر خواهیم گفت استفاده کنید.

برای تبدیل پاورپوینت ، ابتدا اسلایدهایی که قصد پرینت گرفتن از آن را دارید باز کنید. سپس مطابق شکل زیر گزینه File را باز کنید. در مرحله بعد گزینه Print را بزنید؛ همان طوری که مشاهده می کنید در سمت راست  نمونه ای از اسلایدهای شما را نشان می دهد حال تصاویر را نگاه کنید تا به مرحله بعدی تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی برویم.

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی مرحله نخست

 

و در مرحله بعد طبق تصویر زیر عمل می کنیم:

 

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی مرحله 2

 

در قسمت بعد شما از منوی کشویی که در شکل نشان داده شده است گزینه ۳ Slide  را انتخاب کنید. حال اسلاید های خود را در سمت راست مشاهده کنید.

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی مرحله 3

 

و همچنین گزینه بعد را طبق تصویر زیر انجام خواهیم داد:

تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی مرحله 4

جالب به نظر می رسد شما هر سه اسلاید را در یک صفحه مشاهده می کنید و در کنار هر اسلاید هم خط هایی برای یادداشت برداری مخاطبان قرار داده شده است. و نتیجه نهایی کار که از پرینتر بیرون خواهد آمد شبیه تصویر زیر خواهد بود.

نتیجه نهایی تبدیل پاورپوینت به جزوه آموزشی

حالا می توانید تنظیمات پرینت، مثل تنظیم تعداد صفحه مورد نظر و … را انجام دهید و گزینه Print را بزنید. به همین راحتی شما توانستید با تبدیل پاورپوینت، یک جزوه حرفه ای بسازید.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی طراحی پاورپوینت برای پایان نامه همراه با نکات فوق العاده مهم

۱ دیدگاه

  1. 1395/10/23

    مرسی عالی بود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.