نحوه درست کردن پاورپوینت

نحوه درست کردن پاورپوینت همراه با فیلم

۱ دیدگاه

قدم اول در ساخت و درست کردن پاورپوینت

برای درست کردن پاورپوینت و حرفه ای شدن در آن باید اقدامات زیر را انجام داد.

اول باید بتوانید یک دید کلی از نرم افزار پاورپوینت داشته باشید و نحوه کار با منوها و ابزار های آن داشته باشید. برای این کار می توانید فیلم زیر که بخشی از فیلم کامل طراحی پاورپوینت هست را ببینید.

اما قدم دوم در درست کردن پاورپوینت چیست؟

خب برای حرفه ای شدن در ساخت و درست کردن پاورپوینت باید نحوه طراحی آن را نیز یاد بگیرید. اما شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که طراحی چه فرقی با ساخت پاورپوینت دارد؟

ساخت پاورپوینت را اکثر افراد بلد هستند و شما هم نیز در قسمت مقدماتی فیلم مشاهده کردید. اما طراحی یعنی این که چه اقداماتی انجام دهیم که مخاطبان ما از اسلایدها خسته نشوند و همچنین بیشترین تاثیر گذاری را نیز بر روی ان ها داشته باشد.

خب، حالا چند نکته از طراحی پاورپوینت خدمت شما عرض می کنم البته باید توجه داشت که ساعت ها و روز ها باید زمان صرف کرد، آموزش و تمرین کرد تا به یک طراح حرفه ای تبدیل شوید اما همین نکات نیز می تواند تاثیر زیادی در طراحی شما داشته باشد.

اولین نکته این هست که اسلاید های خود را شلوغ و پر از متن نکنید. تمام تلاش خود را انجام دهید که بتوانید متن خود را خلاصه و به صورت تیتر وار بیان کنید.

دومین نکته این هست که سعی کنید در هر اسلاید یک عکس با کیفیت متناسب با موضوع و نوشته های خود بیاورید و در قسمت مناسبی از اسلاید خود قرار دهید. که البته در باره نحوه قرار گیری مناسب یا همان نقطه طلایی در ادامه فیلم بالا به صورت کامل ذکر شده است.

سومین نکته این هست که بر خلاف اکثر افرادی که اقدام به درست کردن پاورپوینت می کنند و از انیمیشن های زیادی استفاده می کنند، شما این کار را انجام ندهید. در واقع اگر از انیمیشن ها زیاد استفاده کنید شاید در درجه اول جالب باشد اما رفته رفته باعث خستگی مخاطب خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی ساخت پاورپوینت مخصوص دفاع پایان نامه

۱ دیدگاه

  1. 1396/08/18

    ممنون خوب بود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.