بک گراند پاورپوینت دفاع

چگونه بک گراند پاورپوینت بسازیم؟+فیلم

۱۲ ديدگاه

بک گراند پاورپوینت چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که می خواهید بخشی از نوشته یا تصویر خود را در اسلاید پاورپوینت جابه جا کنید. در این صورت ممکن است همزمان با کشیدن متن یا تصویر به یک طرف بک گراند پاورپوینت هم که قبلا تنظیم کرده اید جابه جا شود و مجبور شوید هر بار آن را سر جای خود قرار دهید. اما اگر بخواهید یک بک گراند پاورپوینت حرفه ای داشته باشید کافیست با من همراه باشید.

بک گراند پاورپوینت در واقع همان عکس پس زمینه است که باعث می شود اسلایدهای ما زیبا تر به نظر برسد.اما چگونه می توان بک گراند را ثابت نگه داشت که جابه جا نشود. در واقع این ثابت بودن باعث می شود که ما با خیال راحت بتوانیم از متن و یا تصویر روی بک گراند استفاده کنیم به طوری که بک گراند یا همان تصویر زمینه ما حرکت نداشته باشد و این به ما کمک می‌کند که در جلسه دفاع پایان نامه در صورتی که به اشتباه دستمان به المان های داخل پاورپوینت خورد بک گراند جابجا نشود. در فیلم زیر به صورت کامل روش ثابت نگه داشتن بک گراند را توضیح دادم که می توانید ببینید:

چگونه می توان بک گراند یا عکس زمینه پاورپوینت ایجاد کرد؟

 

برای قرار دادن بک‌ گراند در پاورپوینت یا تغییر عکس زمینه اسلایدهای پاورپوینت می توان از یک جای خالی اسلاید راست کلیک کرد. سپس گزینه format background استفاده می کنیم و روی آن کلیک می کنیم. حال در کنار اسلایدهای شما تنظیماتی باز می شود.

راست کلیک و گزینه فرمت بک گراند پاورپوینت

در این قسمت می توان از بک‌ گراندهای پیش فرض پاورپوینت استفاده کرد یا خودمان به دلخواه بک‌ گراند ایجاد کنیم. بنا براین پرکاربردترین قسمت یعنی گزینه سوم picture or texure fill را انتخاب می کنیم. پایین گزینه فایل را کلیک می کنیم.

وارد کردن بک گراند پاورپوینت در اسلاید

پس از آن شما می توانید تصویر مورد نظر خودتان را از کامپیوتر یا جایی که ذخیره کرده اید انتخاب کنید. حال تصویر شما به صورت بک‌ گراند برای پاورپوینت ایجاد می شود. در مرحله آخر اگر تمایل داشته باشید که این بک‌گراند برای تمام اسلایدهای شما تنظیم شود می توانید از پایین گزینه Apply to all را کلیک کنید. حال مشاهده می کنید که تمام اسلایدهای شما دارای بک‌گراند یا عکس پس زمینه شده اند.

بک گراند پاورپوینت آماده شده

ترفند: برای دیدن فیلم شماره گذای خودکار پاورپوینت کلیک کنید.

اما نکته ای در باب عکس بک گراند یا پس زمینه پاورپوینت

شما با نحوه قرار دادن بک گراند برای پاورپوینت آشنا شدید. بهتر است این نکته را نیز مد نظر قرار دهیم که هر بک گراندی برای هر جا مناسب نیست. به عنوان مثال اگر در ارائه های رسمی و علمی از بک گراندهای شلوغ استفاده کنیم کار درستی نیست. باید هر چه می توانیم از بک‌ گراندهای ساده استفاده کنیم و اگر ضرورت ندارد اصلا عکس پس زمینه اسلاید در پاورپوینت استفاده نکنیم. به هر حال امیدوارم بتوانید اسلایدهای خوبی بسازید.

موفق باشید.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزشی ساخت پاورپوینت ارائه و دفاع پایان نامه    کلیک کنید

(در این فیلم نکاتی به شما گفته می شود که می تواند اسلایدهای شما را در نظر مخاطب و اساتید از سایرین متمایز و تاثیر گذارتر کند.)

۱۲ ديدگاه

 1. 1400/09/24

  آموزش ساده ولی عالی
  موفق و پیروز باشید

 2. 1399/06/20

  عالی بود ممنونم

 3. 1399/03/23

  سلام برادر . از اینکه زحمت کشیدی این فایل را آماده کردی کمال تشکر را دارم
  کارم راه افتاد . بازم تشکر

 4. 1399/02/20

  ممنون بابت مطالب اموزنده تون,مرسی🙏🏻

 5. 1399/02/20

  عالی بود ممنونم

 6. 1398/07/23

  خیلی ممنون عالی بود

 7. 1397/11/30

  سلام
  اگر بخاییم تصویر بک گراند مات و به صورت هاله باشه امکانش هست؟

  • 1397/12/01

   سلام
   بله، یا می توانید یک تصویر از قبل بسازید و آن را طبق تنظیمات گفته شده در بک گراند قرار دهید یا این که از گزینه های پیشنهادی پاورپوینت استفاده کنید.

 8. 1397/09/21

  سلام.خیلی اموزنده بود با تشکر از شما

 9. 1397/09/13

  ممنون،خیلی خوب بود

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.