چگونه بک گراند پاورپوینت بسازیم؟+فیلم

ایجاد عکس زمینه بک گراند

بک گراند پاورپوینت چیست؟

بک گراند در واقع همان عکس پس زمینه است که باعث می شود بتوانیم تصاویری را روی اسلایدهای خود قرار دهیم به طوری که تحرک نداشته باشند. در واقع این ثابت بودن باعث می شود که ما با خیال راحت بتوانیم از متن و یا تصویر روی بک گراند استفاده کنیم به طوری که بک گراند یا همان تصویر زمینه ما حرکت نداشته باشد.

پیشنهاد ویژه: 100 دقیقه فیلم آموزشی ” ساخت پاورپوینت ارائه و دفاع پایان نامه”

چگونه می توان بک گراند یا عکس زمینه پاورپوینت ایجاد کرد؟

برای قرار دادن بک گراند در پاورپوینت یا تغییر عکس زمینه اسلایدهای پاورپوینت می توان از یک جای خالی اسلاید راست کلیک کرد. سپس از اخرین گزینه یعنی format background استفاده می کنیم و روی آن کلیک می کنیم. حال در کنار اسلایدهای شما تنظیماتی باز می شود.

در این قسمت می توان از بک گراند های پیش فرض پاورپوینت استفاده کرد یا خودمان به دلخواه بک گراند ایجاد کنیم.

بنا براین پرکاربردترین قسمت یعنی گزینه سوم picture or texure fill را انتخاب می کنیم. پایین گزینه فایل را کلیک می کنیم.

پس از آن شما می توانید تصویر مورد نظر خودتان را از کامپیوتر یا جایی که ذخیره کرده اید انتخاب کنید. حال تصویر شما به صورت بک گراند برای پاورپوینت ایجاد می شود. در مرحله آخر اگر تمایل داشته باشید که این بک گراند برای تمام اسلایدهای شما تنظیم شود می توانید از پایین گزینه Apply to all را کلیک کنید. حال مشاهده می کنید که تمام اسلایدهای شما دارای بک گراند یا عکس پس زمینه شده اند.

ترفند: برای دیدن فیلم شماره گذای خودکار پاورپوینت کلیک کنید.

اما نکته ای در باب عکس بک گراند یا پس زمینه پاورپوینت

شما با نحوه قرار دادن بک گراند برای پاورپوینت آشنا شدید. بهتر است این نکته را نیز مد نظر قرار دهیم که هر بک گراندی برای هر جا مناسب نیست. به عنوان مثال اگر در ارائه های رسمی و علمی از بک گراندهای شلوغ استفاده کنیم کار درستی نیست.

باید هر چه می توانیم از بک گراندهای ساده استفاده کنیم . و اگر ضرورت ندارد اصلا عکس پس زمینه اسلاید در پاورپوینت استفاده نکنیم. به هر حال امیدوارم بتوانید اسلایدهای خوبی بسازید.

موفق باشید.

پیشنهاد ویژه: 100 دقیقه فیلم آموزشی ” ساخت پاورپوینت ارائه و دفاع پایان نامه”

در این فیلم نکاتی(از دید روانشناسی، فنی و …) به شما گفته می شود که می تواند اسلایدهای شما را در نظر مخاطب و اساتید از سایرین متمایز و تاثیر گذارتر کند. روی تصویر زیر کلیک کنید.

ساخت پاورپوینت دفاع پایان نامه ارشد

 

 

9 پاسخ
  • علی اصغر رزمجو
   علی اصغر رزمجو می گوید

   سلام
   بله، یا می توانید یک تصویر از قبل بسازید و آن را طبق تنظیمات گفته شده در بک گراند قرار دهید یا این که از گزینه های پیشنهادی پاورپوینت استفاده کنید.

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *