اتصال لپ تاپ به ویدئوپروژکتور

اتصال لپ تاپ به و ویدئوپروژکتور و تلوزیون(فیلم)

بدون ديدگاه

حدود ده دقیقه از زمان سمینار گذشته و سخنران و یا فرد ارائه کننده با ظاهر اتو کشیده در حال تلاش زیاد برای اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور است. انگار این سیگنال ها قصد ندارند که به صفحه ویدئو پروژکتور نقل مکان کنند تا بلکه تصویر را لپ تاپ به ویدئو پروژکتور منتقل کنند.

برای فرد ارائه کننده زمان به سختی می گذرد و کمی عرق کرده و صورتش برافروخته تر می شود. فکرش را نمی کرد که به این مسئله دچار شود. خب، جلسه سمینار هست و صد ها اشتباه که ممکنه برای هر کسی پیش بیاید.

اما راه کار چیست؟ همیشه پیش گیری بهتر از درمان هست و چاره کار در این هست که شما موارد احتمالی مثل این مورد را از قبل تمرین و بررسی کرده باشید. پس به دقت موارد گفته شده را به یاد داشته باشید که البته بسیار هم ساده هست.

در این آموزش ویدئویی شما با تنظیمات اتصال لپ تاپ به تلوزیون آشنا می شوید که در ویدئوپروژکتور هم به همین صورت است.

برای اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور و یا تلوزیون ابتدا باید کابل مربوطه (hdmi یا VGA)را به قسمتی از لپ تاپ که مربوط به این نوع اتصال هست متصل کنید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید این نوع کابل فقط به یکی از پورت های کامپیوتر شما می تواند متصل شود پس آن نگاه کنید و سپس براساس پین های آن در پورت مربوطه وارد کنید و فشار بیهوده به دیگر پورت وارد نکنید چون باعث آسیب رسیدن به آن ها می شود.

شکل سمت راست کابل VGA و سمت چپ HDMI را نشان می دهد. تفاوت در این است که با استفاده از کابل VGA فقط تصویر را می توانید از لپ تاپ به ویدئوپروژکتور متصل کنید و با HDMI هم تصویر و هم صدا را منتقل می کنید که برای اتصال لپ تاپ به تلوزیون مناسب است.

اتصال کابل hdmi و vga به ویدئوپروژکتور و تلوزیون

نکته مهم این است که اگر قصد دارید با لپ تاپ خودتان در جلسه ارائه شرکت کنید و از آن استفاده کنید حتما آن را بررسی کنید که قابلیت اتصال به ویدئو پروژکتور را داشته باشد تا مثل یکی از دوستان ما برایتان مشکل ساز نشود.

حالا که قسمت فیزیکی را متصل کردید بایستی با تنضیمات داخلی سیستمان که مربوط به اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور است آشنا شوید.

در حالی که اتصال کابل برقرار است شما کلید های ویندوز و P را به صورت هم زمان در لپ تاپ خود بفشارید. مشاهده می کنید که ۴ گزینه برای شما ظاهر می شود که در فیلم بالا به صورت عملی توضیح داده شده است.

پیشنهاد ویژه: فایل صوتی ۱۰۱ اشتباه رایج در سخنرانی، ارائه و دفاع پایان نامه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.