مدیریت زمان در نگارش پایان نامه

آخرین بروزرسانی: 1402/02/08

چه برداشتی از مدیریت زمان دارید؟

سالها قبل وقتی با واژه مدیریت زمان آشنا شدم، احساس کردم یک کلمه خشک و اتو کشیده هست که فقط به درد مدیران دولتی و سازمان ها می‌خورد. یعنی اینکه یک ساعت مچی روی دستت قرار دهی و برای هر کاری حتی غذا خوردن هم یک زمان‌بندی داشته باشی. مثلا از ساعت ۷ تا ۷:۱۰ صبحانه، از ساعت ۷:۱۰ الی ۷:۱۵ رفتن به پارکینگ برای سوار شده به خودرو، از ساعت ۷:۱۵ الی ۷:۲۴ در مسیر رفتن از خانه به محل کار! و…

برداشت دیگری که از مدیریت زمان داشتم این بود که بسیار خسته کننده و ملالت آور است و همین برداشت باعث می‌شد که زیاد سراغ مدیریت زمان نروم.

حتی چند روز هم شروع به انجام مدیریت زمان با روش بالا کردم ولی به جز خستگی چیزی نداشت. و کم کم با همان روش قبلی و با کیفیت پایین زمانم را مثلا مدیریت می کردم تا این که بعد از مطالعه زیاد و به کارگیری آن ها متوجه شدم که چقدر مدیریت صحیح زمان می تواند لذت بخش و راحت باشد.

مدیریت زمان در پژوهش؟!

بارها دیدم دانشجویانی که زمان قانونی پایان نامه نویسی آن‌ها تمام شده و با عجله هر کاری که از دستشان بر می‌اید انجام می‌دهند.

در این مواقع چون ترس بیشتری دارند با صرف هزینه‌های زیاد و پول دادن به دیگران می‌خواهند عقب اقتادگی خودشان را جبران کنند. اما نتیجه برعکس می‌شود و چون پایان نامه خوب از آب در نمی‌آید توسط اساتید رد خواهد شد.

به همین خاطر مجبورند یک ترم دیگر تمدید کنند و هم زمان را از دست بدهند و هم در صورت لزوم یک ترم شهریه بیشتر بپردازند.

در صورتی که این موارد به خاطر عدم رعایت مدیریت زمان در هنگام پژوهش هست. فردی که برنامه و مدیریت زمان دارد می‌تواند حتی قبل از اتمام وقت قانونی، با روزی چند ساعت وقت به خوبی پایان نامه خودش را به اتمام برساند.

این آموزش برای چه کسانی مفید است؟

هر فردی که کاری انجام می دهد از جمله یک مادر که در آشپزخانه منزل کار می کند تا یک بنا، و یا یک مدیر بلند پایه دولتی به مدیریت زمان نیاز دارد که کارها و پروژه های خود را در زمان صحیح ارائه کند به طوری که بهترین بازده داشته باشد.

اگر فکر می‌کنید زمانتان با ارزش هست و علاوه بر آن می‌خواهید با انرژی بالا و بازدهی بیشتر مسیر پژوهش خودتان را انجام دهید توصیه می‌کنم که از این آموزش به خوبی استفاده کنید.

اما در صورتی که طبق عادات زمان مدرسه قرار هست همه چیز را به شب امتحان موکول کنید و با استرس یک صرفا چیزی برای دانشگاه داشته باشید تا به عنوان پایان‌نامه از شما قبول کنند (که البته قبول نمی‌کنند) نیازی به این آموزش ندارید و می‌توانید طبق روال قبل به کارهای روزمره خود برسید.

 در این آموزش قصد دارم کمی اختصاصی‌تر در مورد دانشجویان صحبت کنم. هر چند که افراد علاقه‌مند دیگر نیز می توانند از این فیلم استفاده کنند.

در این آموزش چه چیزی یاد خواهم گرفت؟

آموزش مدیریت زمان

اگر آموزش را نبینم چه می‌شود؟

هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. شما مثل قبل کارهای خود را انجام می‌دهید. کارهای خود را با استرس و کمبود وقت طی می کنید و نتایج متوسطی هم دریافت می کنید. اما اگر می‌خواهید با کیفیت بالا و ذهن آگاه به انجام پژوهش بپردازید می توانید این فیلم را تهیه کنید.در واقع یک نقطه مشترک بین تمام افراد موفق، آگاهی از مدیریت زمان و انجام آن است.

جمله‌ای از انشتین هست که می گوید:

“اگر مردم قدر وقت را می‌دانستند هرگز کفش‌های بند دار نمی‌پوشیدند”

مدرس این دوره آموزشی کیست؟

مدرس این دوره علی اصغر رزم جو هست که:

کارگاه آموزشی دانشگاه آزاد بندر
User Avatar
(0)
13 نظرات
1 دانش آموزان
11 دورها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مدیریت زمان در نگارش پایان نامه”

Main Content