مدیریت زمان در نگارش پایان نامه

آخرین بروزرسانی: 1401/08/30

چه برداشتی از مدیریت زمان دارید؟

سالها قبل وقتی با واژه مدیریت زمان آشنا شدم، احساس کردم یک کلمه خشک و اتو کشیده هست که فقط به درد مدیران دولتی و سازمان ها می خورد. یعنی اینکه یک ساعت مچی روی دستت قرار بدهی و برای هر کاری حتی غذا خوردن هم یک زمانبندی داشته باشی. مثلا از ساعت ۷ تا ۷:۱۰ صبحانه، از ساعت ۷:۱۰ الی ۷:۱۵ رفتن به پارکینگ برای سوار شده به خودرو، از ساعت ۷:۱۵ الی ۷:۲۴ در مسیر رفتن از خانه به محل کار! و…

برداشت دیگری که از مدیریت زمان داشتم این بود که بسیار خسته کننده و ملالت آور است و همین برداشت مرا از رفتن به سراغ این موضوع باز می داشت.

حتی چند روز هم شروع به انجام مدیریت زمان با روش بالا کردم ولی به جز خستگی چیزی نداشت. و کم کم با همان روش قبلی و با کیفیت پایین زمانم را مثلا مدیریت می کردم تا این که بعد از مطالعه زیاد و به کارگیری آن ها متوجه شدم که چقدر مدیریت صحیح زمان می تواند لذت بخش و راحت باشد.

اگر به این سخن قاطعانه اعتقاد دارید پس بهتر است که این صفحه را ببندید و به تماشای تلوزیون و یا کارهای دیگر بپردازید. اما اگر شک دارید ادامه را مطالعه کنید.

هر فردی که کاری انجام می دهد از جمله یک مادر که در آشپزخانه منزل کار می کند تا یک بنا، و یا یک مدیر بلند پایه دولتی به مدیریت زمان نیاز دارد که کارها و پروژه های خود را در زمان صحیح ارائه کند به طوری که بهترین بازده داشته باشد.

اما در این آموزش قصد دارم کمی اختصاصی تر و در مورد دانشجویان صحبت کنم. هر چند که افراد علاقه مند دیگر نیز می توانند از این فیلم استفاده کنند.

در این فیلم چه مواردی گفته می شود؟

چرا مدیریت زمان مهمه

سه مورد مهم برای داشتن بازدهی

اهمال کاری و راهکارهای آن

مدیریت پژوهش و برنامه ریزی

تریسم برنامه ذهنی

تکنیک قدرتمند پیش برنده کارها

چرا مغز ما از انجام کارها فراری هست

قانون پارکینسون در کارها

در زمان های کم چطور برنامه ریزی کنیم؟

معرفی چند نرم افزار کاربردی مدیریت زمان

الگوی قطار در مدیریت انرژی

موانع تمرکز و راهکارهای آن

و…

اگر این آموزش را تهیه نکنم چه می شود؟

هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. شما مثل قبل امور خود را انجام می دهید. کارهای خود را با استرس و کمبود وقت طی می کنید و نتایج متوسطی هم دریافت می کنید. اما اگر می خواهید با کیفیت بالا و ذهن آگاه و به انجام پژوهش بپردازید می توانید این فیلم را تهیه کنید.

در واقع یک نقطه مشترک بین تمام افراد موفق، آگاهی از مدیریت زمان و انجام آن است. جمله پر معنایی از انشتین هست که می گوید: “اگر مردم قدر وقت را می دانستند هرگز کفش های بند دار نمی پوشیدند” البته هر قدر که بتوانیم آگاهی خودمان را بالاتر ببریم می توانیم بر انجام کارها تسلط بیشتری داشته باشیم.

آیا محتوای این آموزش کابردی هست و می توان انجام داد؟

سعی من بر این هست که نه تنها این آموزش بلکه سایر آموزش ها نیز کاربردی باشند به طوری که بتوان از آن استفاده کرد.

اما این شما هستید که با به کارگیری این آموزش در کارها و پژوهش، تاثیر آن را چند برابر می کنید. در واقع شما با رعایت کردن هر نکته می توانید در وقت و زمان صرفه جویی کنید و به جای آن به کارهای مورد علاقه خود بپردازید.

اگه قیمت این آموزش پایین تر بود می خریدم؟!

فردی که برای وقت و موفقیت خود ارزش قائل می شود هرگز چنین چیزی نخواهد گفت. افرادی این جمله را می گویند که قصد دارند یک فیلم ارزان بخرند، کمی از آن را نگاه کنند و سپس آن را بایگانی یا حذف کنند و هیچ عملی هم در پشت آن وجود ندارد و مجدد به همان زندگی قبلی خود ادامه می دهند.

در واقع با رعایت حتی برخی از نکات گفته شده می توانید زمان بیشتر و حس بهتری داشته باشید و این بستگی به شما دارد که چقدر برای این موارد دوست دارید هزینه کنید. به اندازه یک خرید یک پیتزا و یا …

User Avatar
(0)
13 نظرات
1 دانش آموزان
11 دورها

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مدیریت زمان در نگارش پایان نامه”

Main Content