مقالات isc چیست

منظور از مقاله ISC چیست؟

بدون ديدگاه

منظور از مقاله ISC چیست؟

این نوع از مقاله چه تفاوتی با مقاله ISI دارد؟

پیشرفت در زمینه کاری و تحصیلی از بزرگترین آرزوهای دانشجویانی است که در مقاطع مختلف دانشگاهی تحصیل می‌کنند.

از بزرگترین کارهایی که می‌توان برای پیشرفت علمی انجام داد، انجام کارهای پژوهشی مانند نوشتن پایان نامه، انواع مقاله علمی و… است. همچنین کسانی که پایان نامه دارند، با تبدیل پایان نامه به کتاب و استخراج مقاله از پایان نامه می‌توانند کارهای پژوهشی بیشتری انجام دهند.

در مقاله پایان نامه چیست؛ به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دادم که با استخراج انواع مقاله و چاپ آنها در پایگاه‌های مختلف به راحتی می‌توانید رزومه خود را قوی کنید.

مقالات دارای انواع مختلفی مانند علمی پژوهشی، علمی ترویجی، مقاله کنفرانسی، مروری، نقد کتاب و… هستند.

همچنین هر مقاله‌ای در هر پایگاهی چاپ شود نام آن مقاله را خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر مقاله‌ای در پایگاه آی اس آی چاپ شود، نام آن مقاله آی اس آی است. معمولاً پایگاه‌های دیگری مانند اسکوپوس، پایگاه استنادی جهان اسلام و… نیز وجود دارند.

هر مقاله‌ای که در این پایگاه‌ها چاپ شود، نام این پایگاه را خواهد داشت. یکی از مقالاتی که از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است مقاله آی اس سی است. در ادامه همراه من باشید تا اطلاعات کاملی درباره مقاله آی اس سی کسب کنید.

آشنایی با پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)

این پایگاه همانطور که از نامش پیداست متعلق به دنیای اسلام است. کلیه پژوهشگران دنیای اسلام می‌توانند پژوهش‌های خود را در این پایگاه به چاپ برسانند. منظور از پژوهشگران دنیای اسلام فقط ایرانیان نیستند بلکه کلیه مسلمانان سراسر جهان می‌توانند مقالات خود را در این پایگاه به چاپ برسانند. همچنین پژوهشگران می‌توانند دانلود مقالات isc را برای کسب اطلاعات بیشتر از این پایگاه انجام دهند.

در این پایگاه زبان‌های عربی، فارسی و… موجود است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این پایگاه می‌توانید مقاله پایگاه استنادی جهان اسلام چیست را مطالعه کنید.

آشنایی با مقاله ISC

مقاله آی اس سی چیست؟  مقاله آی اس سی به مقاله‌ای گفته می‌شود که در یکی از نشریات پایگاه استنادی جهان اسلام به چاپ رسیده باشد. همانطور که قبلاً برای شما عزیزان توضیح دادم پایگاه استنادی جهان اسلام یک پایگاه پژوهشی است که در آن نشریات معتبر و با کیفیت نمایه شده‌اند.

هرکدام از این نشریات که کیفیت و استانداردهای لازم از سوی این پایگاه را پایین بیاورند از لیست این پایگاه خارج می‌شوند.

مقالاتی که در مجلات این پایگاه به چاپ می‌رسد مقالات آس اس سی نام دارند. چون برای بودن در این پایگاه مجلات نمایه شده باید دارای استاندارد و کیفیت بالایی باشند در نتیجه باید مقالات با کیفیت و پژوهشی را نیز انتخاب کنند.

در غیر این صورت از لیست مجلات پایگاه خارج می‌شوند. حتماً تا حالا متوجه شده‌اید که مقاله ISC باید یونیک بوده و براساس استانداردهای علمی نوشته شود.

در حقیقت پژوهش شما باید حاوی نتایج سودمند و مفید برای جامعه باشد. شما باید تحقیقی انجام دهید که هیچکس قبل از شما این تحقیق را انجام نداده باشد.

اگر شخصی از مطالب پژوهشی دیگران در مقاله خود استفاده کند باید حتماً رفرنس‌دهی منابع را انجام دهد؛ مگر نه کار او سرقت علمی محسوب می‌شود.

انواع سرقت علمی جرم محسوب شده و باعث رد شدن مقاله پژوهشگر می‌شود. به همین دلیل انجام هرگونه سرقت علمی را از ذهن خود برای نوشتن مقاله آی اس سی و همچنین هرگونه مقاله علمی بیرون کنید.

بنابراین بهتر است نمونه مقاله پژوهشگران دیگر را در زمینه موضوع انتخابی خود با دقت مطالعه کنید. همچنین باید نشریه‌ای را برای چاپ مقاله خود انتخاب کنید که زمینه مشابهی با موضوع شما داشته باشد.

به عنوان مثال اگر شما مقاله‌ای در زمینه مهندسی مکانیک نوشته‌اید؛ باید آن را در نشریه مهندسی مکانیک به چاپ برسانید. برای آشنایی با لیست نشریات موجود در پایگاه استنادی جهان اسلام می‌توانید به این پایگاه مراجعه کنید.

البته همانطور که قبلاً اشاره شد نشریات این پایگاه مدام در حال آپدیت و بروزرسانی هستند.

چرا باید مقاله ISC بنویسیم؟

بسیاری از دانشجویان حتی از دوره کارشناسی رشته‌هایی را انتخاب می‌کنند که پایان نامه داشته باشند. این کار فقط و فقط برای داشتن یک رزومه علمی قوی انجام می‌شود. بعضی از دانشجویان نیز از مقطع کارشناسی ارشد شروع به انجام کارهای پژوهشی مانند مقاله و پایان نامه می‌کنند.

اما داشتن مقاله در پایگاه استنادی جهان اسلام با اهداف زیر انجام می‌شود. در ادامه با این اهداف آشنا می‌شوید.

  • مهاجرت تحصیلی

بسیاری از دانشجویان تمایل دارند بقیه تحصیل خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند. به همین دلیل باید در رزومه خود کارهای پژوهشی زیادی داشته باشند. از سوی چاپ این کارهای پژوهشی در مجلات معتبر از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر این در رزومه نامه‌ای به نام کاور لتر وجود دارد که باید در آن به صورت مختصر و مفید به کارهای پژوهشی و بقیه موارد اشاره کرد.

اگر این نامه از سوی کارشناسان دانشگاه مورد نظر پذیرفته شود، رزومه دانشجو نیز توسط کارشناسان مطالعه خواهد شد.

در غیر این صورت رزومه پرت و کارشناسان به بررسی رزومه سایر دانشجویان می‌پردازند.

پس برای گرفتن بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر حتماً چندین مقاله ISC  بنویسید.

اینگونه شانس پذیرش شما در دانشگاه‌های خارج از کشور بالا می‌رود.

این کار مخصوصاً برای کسانی که حتی در داخل کشور می‌خواهند در مصاحبه دکترا شرکت کنند بسیار ضرورت دارد.

  • پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر

هدف اصلی از تحصیل ساختن یک آینده کاری روشن است. با داشتن یک شغل خوب نه تنها زندگی شما بلکه آیندتان نیز تامین می‌شود. اما برای پیدا کردن یک شغل خوب باید یک رزومه قوی داشته باشید. برای ساختن رزومه قوی باید انواع کارهای پژوهشی مانند مقاله ISI، مقاله ISC، پایان نامه و… را باید  به صورت حرفه‌ای انجام دهید و در نشریات معتبر این پایگاه‌ها نیز به چاپ برسانید.

  • کار به عنوان استاد یا اعضای هیئت علمی

همه دانشجویانی که تمایل دارند در آینده در دانشگاه‌های کشور خود استاد و یا عضو هیئت علمی شوند، حتماً باید علاوه بر سایر مقالات علمی مقاله آی اس سی نیز داشته باشند.

  • هزینه کم

در این پایگاه نیاز به هزینه‌های دلاری و یا یورویی نیست. به همین دلیل پژوهشگران برای این کار هزینه‌های کمتری پرداخت می‌کنند.

  • داوری در مدت زمان کوتاه

در نشریات نمایه شده در پایگاه استنادی جهان اسلام، معمولاً داوران در مدت زمان کمتری کار داوری مقالات را نسبت به پایگاه‌هایی مانند اسکوپوس و یا آی اس آی انجام می‌دهند.

  • بالا رفتن نمره پایان نامه و رساله دکترا

نوشتن مقاله و چاپ آن در پایگاه‌های معتبر باعث بالارفتن نمره پایان نامه و رساله دکترا می‌شود.

مزیت نوشتن مقاله  ISC

بسیاری از دانشجویان و یا پژوهشگران تسلط زیادی بر زبان انگلیسی ندارند. به همین دلیل نوشتن مقاله و ترجمه آنها به زبان انگلیسی کاری بسیار سخت و دشوار است. گاهی اوقات افراد هزینه زیادی را صرف ترجمه مقاله می‌کنند. پایگاه استنادی جهان اسلام این امکان را برای افراد فراهم کرده تا بدون ترجمه، مقالات خود را به فارسی در مجله به چاپ برسانند. این کار تا حدودی باعث آرامش خاطر و کاهش دغدغه‌های پژوهشگران جهان اسلام شده است. بدین ترتیب دانشجویان می‌توانند در زمان کمتری مقالات خود را آماده کنند زیرا فرایند ترجمه زمان زیادی از افراد می‌گیرد. از سویی دانشجویان گرامی می‌توانند بهترین مقالات علمی و پژوهشی را به زبان فارسی در این پایگاه سرچ کنند. این مورد نیز کار دانشجویان را نیز بسیار ساده کرده است. با انتشار مقاله در این پایگاه به عنوان یکی از معتبرترین پایگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند رزومه خود را قوی کنند.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها با چاپ مقاله آی اس سی

برای چاپ مقاله در مجلات مختلف خارجی دانشجویان باید هزینه‌های زیادی پرداخت کنند. علاوه بر این واحد پولی برای پرداخت این هزینه‌ها به دلار و یا یورو می‌باشد. بسیاری از دانشجویان توانایی پرداخت این هزینه‌ها مخصوصاً با افزایش قیمت دلار و یورو را ندارند. در پایگاه استنادی جهان اسلام برای چاپ مقاله آی اس سی باید هزینه به واحد پول ایران پرداخت شود. به همین دلیل پژوهشگران نیاز به پرداخت هزینه‌های زیادی ندارند.

نحوه چاپ مقاله در ISC چگونه است؟

در پایگاه استنادی جهان اسلام تعداد زیادی نشریه استاندارد و معتبر وجود دارد که هر پژوهشگری باید با توجه به زمینه تحصیلی و همچنین مقاله خود، نشریه مورد نظر را انتخاب کند.

هر نشریه استانداردهای مخصوص به خود را دارد که پژوهشگران باید برای چاپ مقاله این استانداردها و ضوابط را رعایت کنند.

در صورت عدم رعایت این استانداردها، مقاله شما چاپ نخواهد شد. بخش‌های مختلف یک مقاله شامل عنوان، چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج، بحث، نتیجه‌گیری، تقدیر و تشکر، مراجع و منابع است.

کلام آخر

مقاله ISC چیست؟ آیا اهمیت این مقاله مانند سایر مقالات علمی است؟ شاید این سوالات از بزرگترین سوالاتی باشد که به ذهن پژوهشگران در هنگام نوشتن کارهای پژوهشی خطور می‌کند. قبل از توضیح درباره این موضوع شما را با پایگاه استنادی جهان اسلام آشنا می‌کنم. این پایگاه با هدف نمایه کردن نشریات کشورهای مسلمان و همچنین چاپ مقالات یونیک و معتبر توسط پژوهشگران مسلمان تاسیس شده است. کلیه مقالاتی که در این پایگاه به چاپ می‌رسند با عنوان مقالات آی اس سی در بین پژوهشگران و صاحب‌نظران شناخته می‌شوند. این پایگاه استانداردها و اصول و ضوابط مخصوص به خود را دارد و در پذیرش نشریات به شدت سختگیری می‌کند. در حقیقت نشریات برای نمایه شدن باید کیفیت و استانداردهای خود را تا حد زیادی بالا ببرند.

به همین دلیل اعتبار مجلات isc  و مقالات نمایه شده در این پایگاه در اکثر نقاط جهان بالا است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید آینده روشنی در زمینه کاری و تحصیلی داشته باشید، حتماً باید انواع مقاله علمی مانند ISI، ISC، اسکوپوس و … را در رزومه خود داشته باشید. جستجو در مقالات isc به شما در نوشتن مقالات با کیفیت کمک زیادی می‌کند.

امیدوارم با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در زمینه مقاله ISC به دست آورده باشید.

سوالات متداول:

  1. مقاله ISC چیست؟ مقاله آی اس سی به مقاله‌ای گفته می‌شود که در نشریات نمایه شده در پایگاه استنادی جهان اسلام به چاپ رسیده باشد.
  2. مزیت چاپ مقاله ISC چیست؟ برای چاپ این نوع از مقاله نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین و دلاری نیست.
  3. تفاوت مقاله ISI و ISC در چیست؟ مقاله آی اس آی در مجلات نمایه شده در پایگاه آی اس آی و مقاله ISC در مجلات نمایه شده در پایگاه استنادی جهان اسلام به چاپ می‌رسند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.