تایپ صوتی

چگونه بدون دست و صفحه کلید، سریع تایپ کینم؟

۲ ديدگاه

سلام دوستان، در این آموزش قصد دارم تا راهکاری به شما آموزش بدهم تا بدون استفاده از صفحه کلید بتوانید به خوبی و با سرعت بالا مقاله و نوشته های خود را تایپ کنید و در هر کجا که نیاز داشتید مثل محیط ورد آن را وارد کنید. تایپ کردن با استفاده از این روش باعث می شود که هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی کنید چرا که نیازی نیست که کار خود را به تایپیست بسپارید. البته باید این نکته را به شما یادآوری کنم که برای این کار باید آنلاین باشید. خب، حالا بریم سراغ تایپ سریع و راحت.

ابتدا در گوگل واژه ” ترجمه گوگل” را جستجو کنید. احتمالا اولین سایتی که می بینید سایت ترجمه گوگل هست که البته می توانید از این لینک نیز استفاده کنید.

در واقع این سایت مربوط به گوگل هست و برای ترجمه متون و کلامات از هر زبانی به زبان دیگر هست. مثلا اگر در کادرسمت راست واژه آب را می نویسید کنید در سمت چپ ترجمه این کلمه یعنی Water را می بینید. البته باید توجه داشت که در بالای کادر راست زبان فارسی و در سمت چپ زبان انگلیسی را انتخاب کنید.

ولی ما می خواهیم از یک قابلیت دیگر این وب سایت یعنی تایپ صوتی استفاده کنیم. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید لازم است که میکروفون سیستم شما روشن باشد که البته به صورت پیشفرض روش است. ولی اگر میکروفون را زدید و درگوشه بالا دو گزینه ظاهر شد روی گزینه allow یعنی اجازه داده کلیک کنید تا میکروفون شما به سرویس گوگل متصل شود. (مطابق تصویر)

تایپ بدون دست با سرویس گوگل

پس از آن مثل تصویر زیر را مشاهده می کنید که به شما اجازه می دهد که صحبت خود را شروع کنید. حال اگر می خواهید چیزی تایپ شود باید صحبت کنید و اگر متنی دارید می توانید از روی آن بخوانید.

برای این که کیفیت تایپ بهتر باشد سعی کنید با سرعت مناسب یعنی نه خیلی تند و نه خیلی کند جملات را به صورت واضح ادا کنید. یعنی فکر کنید که قرار است برای یک پسر بچه دیکته بگویید. نکته دیگر این است که محیط اطراف شما نباید شلوغ و پر سرو صدا باشد چون باعث می شود که تشخیص کلمات  برا ی موتور تایپ گوگل دشوارتر شود.

اگر احیانا کلمه ای را اشتباه تایپ کرد نگران نباشید. در پایان از کل متن تایپ شده یک copy بگیرید و در محیط word آن را paste کنید و  اگر احیانا اشتباهی دارد آن را ویرایش کنید.

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی ببرید. در پایین همین صفحه می توانید نظر خود را در را بطه با این آموزش بیان کنید.

پیشنهاد ویژه: فیلم آموزش word برای تایپ پایان نامه

۲ ديدگاه

 1. 1395/10/16

  سلام
  خیلی خوب بود.دست شما درد نکنه
  عالی بود

  • 1395/10/16

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفت.
   موفق باشید

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.