نگارش پایان نامه

آموزش پایان نامه نویسی همراه با فیلم

۲ ديدگاه

آموزش پایان نامه نویسی مهارتی هست که باید هر فرد محقق یا دانشجو بتواند مانند سایر مهارت های دیگر یاد بگیرد تا بتواند بهترین ارائه کار را انجام دهد. شاید این جمله را شنیده باشید که هیچ کس مثل خود آدم نمی تونه کار خودش را انجام بده و در واقع به نحو احسن تمام کنه. شما برای نوشتن پایان نامه خودتان دو راه دارید یا این که به دیگران بسپارید و با هزینه زیاد این کار انجام شود و یا می توانید آموزش پایان نامه نویسی را خودتان بیاموزید. اما قبل از این که بریم سراغ ادامه مطلب می تونید این فیلم که بخشی از فیلم راهنمای نگارش پایان نامه هست را ببینید.

مرحله اول پایان نامه نویسی

شما برای نگارش پایان نامه باید یک هدف از قبل تعیین شده داشته باشید تا بفهمید که دقیقا چه کاری باید انجام دهید. خب، برای این کار باید از قبل موضوع مناسبی را انتخاب کرده باشید. نحوه انتخاب موضوع بسیار مفصل هست اما شما می توانید فیلم راهنمای انتخاب موضوع را ببینید. این فیلم بخش کوتاهی از آموزش ۵ ساعته انتخاب موضوع است.

مرحله دوم نگارش پایان نامه

بعد از مرحله دوم انتخاب موضوع نوبت به نوشتن یک پروپزال خوب هست. برای این که بتوانید یک پروپزال خوبی را بنویسید باید به محتوای خودتان تقریبا مسلط باشید. البته این را هم خدمت شما بگم که ممکن است هر آنچه که در پروپزال می نویسید در آینده و در حین کار روی پایان نامه درست از آب در نیاید. در واقع پروپزال یک طرح پیشنهادی هست که ما قراره روی اون کار کنیم و به فلان نتیجه دلخواه برسیم و این فقط یک پیشنهاد هست. اما نباید خروجی و نتیجه نهایی شما ۱۸۰ درجه تفاوت داشته باشد و چیز دیگری از آب در بیاید.

مرحله سوم پایان نامه نویسی

در این مرحله شما باید با ابزارهایی مثل نرم افزار word و تنظیمات آن آشنا شوید. شاید ما فقط فکر کنیم که این نرم افزار فقط کار تایپ را انجام می دهد. اما قابلیت های بیشماری دارد که کار ما را بسیار راحت تر می کند. مثل درج فهرست خودکار که نیازی نباشد یک فهرست طولانی را تایپ کنیم و هر بار که صفحه ای جابه جا شد بخواهیم فهرست را از نوع شماره گذاری کنیم.

اما پایان نامه شما طبق فرمت دانشگاه شما به ۵ یا ۶ فصل تقسیم می شود که مرسوم ترین آن ۵ فصل هست. به طور کلی فصل اول مقدمه و بیان مسئله، فصل دوم پیشینه پژوهش، فصل سوم مراحل انجام کار، فصل چهارم تجزیه و تحلیل داده ها و یافته های شما و فصل پنجم نتیجه گیری است.

پس برای نگارش یک پایان نامه خوب نیاز هست که گام های قبلی را خوب برداریم و خودمان آموزش پایان نامه نویسی را یاد بگیریم.

پیشنهاد ویژه: اصول نگارش پایان نامه به صورت عملی

(در این آموزش یاد خواهید گرفت که هر فصل پایان نامه را چطور بنویسید و می توانید در زمان کوتاه تری پایان نامه خود را تکمیل کنید)

۲ ديدگاه

 1. 1401/09/06

  سلام وقتتون بخیر
  برای نگارش پایان نامه شما باید گام به گام مراحل را برای خودتان بنویسید. مثلا:
  اول انتخاب موضوع
  دوم تایید و تصویب موضوع توسط اساتید
  سوم ثبت پروزال
  چهارم نگارش پایان نامه
  سپس دفاع نهایی
  سپس برای هر کدام یک زیر شاخه بنویسید و به بخش های کوچکتری تقیسم کنید و طبق برنامه و اصولی پیش بروید. چون در غیر این صورت فکر می کنید که راه ناشناخته ای در جلو شماست و چون نمی توانید کاری انجام دهید بیشتر استرس می گیرید.
  بنابراین اگر بخواهیم همان قدم اول یعنی انتخاب موضوع را بار کوچک تر کنیم این هست که باید اول نحوه جستجو کردن اصولی در اینترنت را یادبگیریم. بنابراین به جای نگرانی در طول یک ساعت برنامه ریزی کنید و قدم به قدم با استاد پیش بروید.
  پیشنهاد می کنم با آموزش های قدم به قدم سایت پیش برید. ابتدا انتخاب موضوع، پروپوزال نویسی و … که لیک کلیه آموزش ها در زیر قرار دارد.
  https://kalamesabz.com/courses/

 2. 1401/09/05

  سلام خوبید من می خوام پایانامه بنویسم البته کارشناسی استادم خیلی سختگیر است و من هیچی از پایان نامه نوشتن نمی دونم بدجوری استرس گرفتم این فیلم شما دانلود نمی شه؟

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.