۱۰۱ اشتباه رایج در جلسه دفاع پایان نامه

آخرین بروزرسانی: 1402/02/08
۱۰۱ اشتباه رایج در جلسه دفاع پایان نامه

برای برگزاری سمینار یا دفاع از پایان‌نامه چند ماه را صرف تهیه مطالب می کنیم اما … در جلسه ارائه ممکن است یک چیز همه چیز را خراب کند. بعد از آن هم می گوییم ” فکر همه جا کرده بودم ولی نمی دونم که چرا اینطوری شد؟ 

بارها دیدم که با یک اشتباه ساده جلسه دفاع به هم ریخت، یا حداقل اعتماد به نفس دانشجو برای ادامه ارائه کم شد و این یعنی اثر گذاری منفی و نمره کمتر و …

درست است که از قبل  کمی تجربه کسب کرده ایم ولی در جلسات دفاع از پایان‌نامه و کنفرانس هر اتفاقی ممکن است پیش بیاید .

ولی نیازی نیست نگران باشید. بعد از چند سال تجربه، مطالعه و صحبت با اساتید و دانشجویان و شرکت در جلسات سمینار ، کنفرانس و دفاع از پایان نامه آنقدر تجربه کسب شد که با گوش دادن به فایل‌های صوتی که در این آموزش هست، می‌توانید جلو هر اتفاقی را بگیرید و یک جلسه بی کم‌و‌کاست برگزار کنید.

در آموزش ۱۰۱ اشتباه چه چیزی یاد می‌گیرم؟

در این آموزش به چهار گروه از اشتباهات رایج می‌پردازیم:
دفاع و ارائه بد از پایان نامه

این اشتباهات بیشتر در مورد ظاهر پاورپوینت و نکات مهمی که جنبه دیداری دارد بررسی می‌شود. در صورت رعایت آن‌ها می‌تواند ناخودآگاه تاثیر مثبتی روی مخاطب بگذارد.

این مورد شامل مطالبی هست که از پایان نامه استخراج کردید و در متن پاورپوینت شما هست. مثلا نبود ضرورت مسئله یا کافی نبودن توضیحات در مورد نوآوری پایان نامه و… اغلب اساتید به این اشتباهات واکنش نشان می‌دهند.

این دسته از اشتباهات شامل مواردی هست که در بیان و نحوه گفتار وجود دارد و تاثیر به‌سزایی در جذابیت ارائه دارد. در صورت رعایت نکردن یک ارائه کسالت‌بار خواهید داشت که حوصله همه را سر خواهد برد. در این مورد به نکاتی مثل بیان و لحن مناسب، تماس چشمی با مخاطب و … پرداخته ‌می‌شود.

دسته چهارم از اشتباهات تقریبا مثل یک ویروس از دید پنهان می‌مانند و شاید زیاد به آن توجه نشود ولی در جلسه ارائه خودش را نشان می‌ده و باعث اختلال و یا ضعیف شدن ارائه خواهد شد. مثلا عدم شناخت اساتید داور، نکاتی که در لپ تاپ یا کامپیوتر مرتبط با ارائه هست عدم تنظیم آن باعث هنگ‌کردن سیستم شود، نداشتن چک لیست قبل از رفتن به جلسه دفاع و …

به قول استیو جابز؛ مدیر سابق شرکت اپل

” نحوه ارائه هر چیز اهمیت آن را مشخص می کند.

این آموزش با سایر آموزش‌های موجود در سایت چه تفاوتی دارد؟

اگر در سایت کلام سبز گشت‌وگذاری کرده‌اید متوجه شده‌اید که یک آموزش دیگر به اسم صفر تا صد دفاع از پایان‌نامه نیز در سایت در رابطه با جلسه ارائه و دفاع پایان‌نامه وجود دارد. اما تفاوت در چیست؟

این آموزش یعنی ۱۰۱ اشتباه رایج به صورت صوتی هست برای کسانی که قصد دارند در خودرو و یا دستگاه‌‌های صوتی دیگر در حال حرکت گوش کنند اما آموزش صفر تا صد به صورت فیلم هست.

۱- آموزش ۱۰۱ اشتباه برای کسانی طراحی شده که زمان کمتری دارند و می‌خواهند به صورت خلاصه‌تر نکات را بدانند، اما در صفر تا صد به صورت مشروح‌تر به نکات پرداخته شده است.

۲- در کل توصیه می‌کنم اگر می‌خواهید توضیح نکات را به صورت فیلم ببینید و مطلب بهتر برایتان جا بیافتد از آموزش صفر تا صد استفاده کنید ولی اگر می‌خواهید به صورت صوتی یک مرور کلی روی تمام نکات داشته باشید ۱۰۱ اشتباه مناسب خواهد بود.

البته راه دیگری که برخی از خریدارن سایت استفاده کردند تهیه هر دو مورد بود. در واقع اول آموزش صفر تا صد دفاع از پایان نامه را دیدند و تمرین کردند و روز قبل از جلسه دفاع آموزش ۱۰۱ اشتباه را گوش دادند و نکات برایشان مرور شد.

لینک صفر تا صد دفاع از پایان نامه

بعد از دانلود دقیقا چه چیزی دریافت خواهم کرد؟

شما پس از دانلود تهیه این آموزش، ۴ فایل صوتی با فرمت MP3 و یک فایل PDF که خلاصه‌ای ازتمام فایل‌های صوتی است، در اختیار دارید و پس از گوش کردن به صوت می‌توانید با استفاده از فایل PDF موارد ارائه خودتان را از قبل چک کنید و یا از آن پرینت بگیرید و در جلسات ارائه دیگران شرکت کنید و ببینید فرد ارائه دهنده چند اشتباه خواهد داشت و این یک تجربه عملی و بسار مفید برای شما خواهد بود که نقاط قوت و ضعف دیگران را ببینید و در در جلسه دفاع یا ارائه خودتان به خوبی اسفتاده کنید.

در واقع شما با صرف یک ساعت و نیم با گوش دادن به این فایل های صوتی می‌توانید تجربه چند ساله را کسب کنید چون در این گونه جلسات زمان سعی و خطا نیست.

هزینه این آموزش معادل یک جعبه پیتزا برای یک وعده شام است. اما می‌تواند بسیار به شما کمک کند.پس شما هستید که تصمیم خواهید گرفت برای موفقیت خودتان چه قدر هزینه خواهید کرد.

مدرس این دوره آموزشی کیست؟

مدرس این دوره علی اصغر رزم جو هست که:

کارگاه آموزشی دانشگاه آزاد بندر
User Avatar
(0)
13 نظرات
1 دانش آموزان
11 دورها
  1. سجاد حسینی

    واقعا نکته به نکته اش نیاز هست بدانیم. من چک pdf را پرینت گرفتم و چند بار با فایل صوتی مرور کردم. عالی بود و خیالم راحت که همه چیز اوکی خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

Main Content