درباره ما

داستان تولد سایت

سلام دوستان
چند سال پیش زمانی که بعد از یک سال تلاش و تحقیق، نگارش پایان نامه ام را به اتمام رساندم قرار بود از آن دفاع کنم. اما برای من مهم بود که بتوانم نتیجه تلاشم را با یک ارائه خوب در مدت کوتاهی که تعیین شده بود بگیرم.

به همین دلیل در جلسات سمینار و ارائه زیادی شرکت کردم تا کسب تجربه کنم ولی متوجه شدم که یک اشکال اساسی در ارائه ها وجود دارد و آن هم عدم توانایی در ارائه موفق مطالبی هست که چندین ماه برای آن وقت و انرژی صرف کرده اند.

سعی کردم درباره چگونگی یک ارائه موفق بیشتر مطالعه و تحقیق کنم.در یکی از همان روزها از طرف سازمانی برای شرکت در یک جلسه سخنرانی دعوت شدم.پس از چند دقیقه احساس کردم ارائه سخنران که تحصیلات بالایی هم داشت به گونه ای هست که مخاطبان سالن را ترک می کنند. تصمیم گرفتم به جای رفتن، ایرادات آن فرد را یادداشت کنم. در پایان نتیجه حیرت آور بود؛ 21اشتباه از طرف سخنران در زمانی کمتر از یک ساعت در آن سمینار رخ داده بود که البته مقاله آن در سایت نیز قرار دارد.

این اتفاقات و داستان های مشابه آن باعث شد که به صورت جدی درباره این موضوع تحقیق کنم. افرادی می دیدم که تلاش فوق العاده ای نداشتند ولی با یک ارائه قدرتمند نتیجه کار خود را به خوبی می گرفتند و موفقیت های زیادی کسب می کردند. و برعکس افرادی نیز بودند که با یک ارائه ضعیف همه تلاش های خودشان را بر باد می دادند.

خوشبختانه افراد زیادی هستند که در رشته های مختلف تدریس می کنند ولی متاسفانه به ندرت به چگونگی ارائه موفق مطالب و دانسته هایمان به صورت اثر بخش و جذاب  پرداخته شده است. به همین خاطر سعی کردم بر اساس تجاربی که کسب کردم و مطالعات زیادی که در این رابطه انجام داده بودم یک کتاب بنویسم.

پس از چند ماه کتاب ” چگونه ارائه موفق داشته باشیم” چاپ شد که بازخود بسیار خوبی داشت.
بر حسب علاقه تصمیم گرفتم وب سایتی راه اندازی کنم تا بتوانم روش های ارائه فوق العاده، به روز و تاثیر گذار را به مدیران، اساتید معلمان، مربیان، دانشجویان، و تمام افرادی که می خواهند ارائه و سخنرانی داشته باشند در میان بگذارم.

سمینار علی اصغر رزمجو